Bölüm Hakkında Bilgi İçin Sizi Arayalım

* Zorunlu


https://www.youtube.com/watch?v=ApZOyvBoDHk

      Programın Amacı
Yer hizmetleri programının amacı, hava limanlarına inen uçakların uygun yerlere park ettirilmesi, havaalanındaki işaretlerin çizilmesi, yolcuların terminale veya uçağa taşınması ile ilgili işleri planlayıp yürütecek elemanları yetiştirmektir.
      Kaç Puan Gerekiyor?
Bu bölüm için puan sınırlaması yoktur, ancak öğrenciler mülakat ve derslere karşı olan ilgilerine göre kabul edilmektedir.
 
      Programda Okutulan Belli Başlı Dersler
Sivil Havacılık programında fizik, matematik, davranış bilimleri, uçak bilgisi, havacılık vehava trafik kuralları, yolcu ve halkla ilişkiler, aerodinamik ve performans, meteoroloji, seyrüsefer ve radyo aletleri, hareket ve hava seyrüseferi gibi dersler okutulur.
 

      Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

  • İngilizce başta olmak üzere yabancı dile hakim,
  • Ayrıntıları aygılayabilme gücüne sahip,
  • Çizim yapabilen,
  • Dikkatli,
  • Sorumluluk sahibi,
  • Kurallara uyan,
  • Başkaları ile ekip halinde çalışabilen,

 

      Eğitim Süresi ve İçeriği

4 yıl süre ile eğitim verilmektedir. Mesleki eğitimde; genel kültür dersleri yanında meslek dersleri ve bunların uygulamalı dersleri (işletme ve atölyelerde) verilmektedir.

 

      Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları işler 
Yer hizmetleri programını bitirenlere “Yer Hizmetleri Teknikeri” unvanı verilir. Yer hizmetleri teknikeri, uçakların park edecekleri yerleri, uçak tiplerini ve alanda kalacakları süreyi göz önüne alarak, tespit eder, uçakların, ayrılan yerlere park edilmeleri veya ikmal yerlerine götürülmeleri ile ilgili işleri yönetir.
 
      Çalışma Alanları
Yer hizmetleri teknikerleri tüm havaalanlarında, hava yolları taşımacılığı yapan firmalarda özellikle büyük firmalardan THY’na bağlı hava limanları işletmelerinde görev alırlar. Ülkemizde hava taşımacılığı geliştikçe yer hizmetleri tekniklerine duyulan ihtiyaç da artmaktadır.
Anahtar kelimeler: sivil havacılık lisesi, yer hizmetleri, pilot okulu, pilot olmak istiyorum, havacılık lisesi, konya havacılık lisesi, konya havacılık okulu, pilotaj, pilotluk lisesi, hostes okulu, iş garantili okul, hava alanı staj, atlas jet lise, pegasus, thy, konya havacılık koleji, uçuş similatörü, iş garantili lisepilotluk lisesi konya, yer hizmetleri okulu, özel havacılık lisesi fiyatları, sivil havacılık okulu, uçuş similatör lisesi, konya havacılık koleji, havaalanı yer hizmetleri, sivil havacılık lisesi, konya sivil havacılık lisesi, sivil havacılık meslekleri, sivil havacılık lisesi bölümleri, yer hizmetleri lisesi, sivil havacılık okulları fiyatları, iş garantili okul, sivil havacılık okulları nerelerde var, uçak yer hizmetleri, yolcu hizmetleri bölümü, sivil havacılık puanları, konya iş garantisi lise, sivil havacılık ve kabin hizmetleri, hava alanı staj, kabin hizmetleri lisesi, havaalanları yer hizmetleri, kabin memurluğu lisesi, thy yer hizmetleri lisesi, sivil havacılık meslek lisesi, konya yer hizmetleri lisesi, sivil havacılık kabin hizmetleri, sivil havacılık lisesi puanları, havacılık lisesi bölümleri, sivil havacılık lisesi fiyatları, thy yer hizmetleri lisesi
sivil havacılık kabin hizmetleri taban puanları, thy yolcu hizmetleri lisesi